День безпечного Інтернету 2024

 День безпечного Інтернету відзначають щороку.

Ця міжнародна календарна подія виникла за сприянням організації Insafe починаючи з 2004 року. Вона відзначається щорічно у другий день другого тижня лютого.

Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.

6 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.


ПАМ’ЯТКА БАТЬКАМ 

1. Підвищуйте власну комп’ютерну та інтернет-обізнаність. Щоб убезпечити свою дитину у мережі Ви маєте знати про інтернет, принаймні, не менше за неї.

2. Станьте для дитини порадником. Опановуйте інтернет разом. Повідомте дитині, що вона може звернутися до Вас у будь-якій ситуації. Якщо в інтернеті (у повідомленні електронної пошти, на сайті, форумі, чаті) щось не зрозуміло, хвилює або загрожує, дитина завжди має звертатися по допомогу до Вас. Інформація та послуги в інтернеті не завжди безпечні, тому перш ніж завантажувати, копіювати чи встановлювати будь-що з інтернету, дитина має порадитися з Вами. Навчіть перевіряти інформацію з мережі за допомогою додаткових запитів і звернення до перевірених джерел.

3. Станьте для своєї дитини другом у соціальних мережах, або попросіть близьких знайомих зробити це. Якщо Ваша дитина не бажає підтверджувати дружбу з Вами, попросіть Ваших друзів молодшого віку подружитися з нею у соціальних мережах. Ви завжди маєте знати, чим займається та з ким спілкується Ваша дитина у Мережі.

4. Встановіть на мобільному телефоні своєї дитини безкоштовну соціальну послугу «Батьківський контроль». Регулярно оновлюйте антивірус.

5. Створіть територію безпечного інтернету. Використовуйте поновлюваний перелік безпечних для дитини сайтів. Запропонуйте дітям пізнавальні, цікаві та захоплюючі інтернет-ресурси. Щоб захистити дітей від ризиків віртуального світу, використовуйте поновлюваний список рекомендованих сайтів для дітей.

 

Перегляньте з дітьми цікаві мультфільми і поговоріть про безпеку в інтернеті.




Цікавий мультфільм "Увага інтернет" Корисні підказки


ПРАВИЛА КІБЕРБЕЗПЕКИ ДЛЯ ДІТЕЙ

1. Зберігай у таємниці персональні дані (ім’я, прізвище, адресу, дату народження, номер школи, номер банківської карти батьків чи документів). Безпечним є лише з'єднання по протоколу https, зі значком у вигляді зеленого замочку.

2. Зберігай анонімність. Для створення сторінок у соціальних мережах вигадуй nickname, уникай публікацій фото місць де ти часто буваєш.

3. Не спілкуйся з незнайомцями. Якщо ти в мережі став жертвою булінгу, шантажу чи вимагання твоїх особистих даних (інформації чи фото) або даних батьків - ігноруй такі повідомлення та звертайся за допомогою до дорослого, якому довіряєш. Відкритий доступ до твоєї сторінки можуть мати лише близькі люди, яких ти знаєш в реальному житті.

4. Сигнали небезпеки:

ви не знайомі у реальному житті

твій віртуальний "друг" доросліший за тебе

у нього мало друзів

він просить тебе надіслати інформацію про себе

5. Пам'ятай, якщо ти не хочеш, щоб твої фото стали надбанням громадськості, не можна викладати їх в інтернет і відправляти комусь з його допомогою. Взагалі, навіть месенджери «вміють» копіювати листування в «хмару», так що ти можеш втратити контроль над своїми знімками.

6. Не повідомляй у мережі своє місцезнаходження. Вимкни в налаштуваннях камери геомітки, щоб тебе не могли відстежити зловмисники.

7. Зберігай уважність в онлайн-іграх, не дозволяй маніпулювати собою, не виконуй завдання, що можуть нести загрозу твоєму життю. Цінність твого життя важливіша ніж членство та успіх у віртуальній команді.


8. Не користуйся сервісами, які зберігають паролі. Твій пароль - це інформація, яку мають право знати лише твої батьки, він повинен бути складним та унікальним.

9. Здійснюй інтернет-покупки лише під контролем батьків, так ти зможеш убезпечити себе від фінансових втрат.

10. Дотримуйся етикету та не роби в мережі того, чого б не став робити в реальному житті. Межа між реальним і віртуальним світом тонка.


___________________________________________________________________________________ кібербулінг

Що таке кібербулінг?

Кібербулінг – це булінг із застосуванням цифрових технологій. Він може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах та мобільних телефонах. Це неодноразова поведінка, спрямована на залякування, провокування гніву чи приниження тих, проти кого він спрямований. Приклади включають:

·  поширення брехні про когось або розміщення фотографій, які компрометують когось, у соціальних мережах;

·  надсилання повідомлень або погроз, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди, через платформи обміну повідомленнями;

·  видання себе за когось іншого/іншу і надсилання повідомлень іншим людям від його/її імені.

Особистий булінг та кібербулінг часто пов’язані між собою. Але кібербулінг залишає цифровий слід – записи, який може слугувати доказами, що дозволять зупинити цькування.

Пропоную перевірити наскільки Ви обізнані в цій темі. Дайте відповідь на питання вікторини:



____________________________________________________________________________ Фішинг

Фішинг — це один з різновидів шахрайства в інтернеті з метою отримання незаконного доступу до конфіденційних даних користувачів.

  Простіше кажучи, зловмисники «розводять» користувачів на те, щоб вони самі розкрили свої особисті дані, наприклад, номери телефонів, номери та секретні коди банківських карт, логіни та паролі електронної пошти та облікових записів в соціальних мережах.

 

Спам – це будь-яка небажаний вид цифрової комунікації, часто електронний лист, який масово розсилається. 

Які бувають види спаму?

Існує кілька видів спаму, на які слід звернути увагу. На одному кінці спектру спаму у вас є переважно доброякісний маркетинговий спам від недобросовісних продавців, що переслідують нас сумнівними схемами швидкого збагачення та різними таблетками, не схваленими медичними органами.

На іншому кінці спектру спаму, у вас є серйозні загрози – кіберзлочинці, які намагаються проникнути у ваші облікові записи в Інтернеті, викрасти ваші дані, викрасти ваші гроші та поширити зловмисне програмне забезпечення.


Попрактикуйтеся в розпізнаванні видів інтернетнебезпек. Складіть пазл:


_______________________________________ Для найсильніших учнів - онлайн квест! Спробуйте свої сили !!! Онлайн квест "Безпечний інтернет"

Немає коментарів:

Дописати коментар